Share
Go down
avatar
Nova
Liczba postów : 4
Join date : 29/05/2018
Zobacz profil autora

Sam Alexander (Nova)

on Wto Maj 29, 2018 11:01 pm
Imię: Samuel Alexander
Pseudonim: Nova
Wiek: 15 lat
Przynależność: -
Wygląd: Sam jest średniego wzrostu (168 cm) i szczupłej budowy (63 kg) nastoletnim chłopakiem o krótkich, ciemnych włosach i niebieskich oczach. Jego karnacja jest nieco ciemniejsza (jakby był lekko opalony) przez domieszkę hiszpańskiej krwi matki. Nie ma żadnych charakterystycznych cech wyglądu. Czasem wraca do domu z sińcami po bójkach w szkole.

Charakter: Jest zwykłym nastolatkiem, ze zwykłymi nastolatkowymi problemami. Jest całkiem porządnym, miłym, dość nieuważnym i niezdarnym chłopakiem. Bywa samolubny, jednak w końcu zawsze postępuje prawidłowo, często stawiając dobro ogółu nad własne. Od czasu do czasu pozwala się ponieść swojej przesadnej pewności siebie, szczególnie jeśli chodzi o bycie Novą (chociaż tak naprawdę niewiele o tym wie i tak naprawdę kieruje się instynktem).
Jest niezwykle opiekuńczy wobec swojej rodziny. Nie chce sprawiać problemów matce i kocha swoją młodszą siostrę, nawet jeśli go denerwuje. Jednak mimo że wie, iż jego mama martwi się za każdym razem, gdy chłopak wyrusza w świat jako Nova, Sam nie porzuci swojej drugiej tożsamości, ponieważ czuje się dzięki temu bliżej ojca.
Często czuje się samotny, nawet w otoczeniu swoich super bohaterskich rówieśników.
Chłopak jest świadom, że nie jest geniuszem i nie radzi sobie najlepiej w szkole (szczególnie odkąd zaczął opuszczać zajęcia). Przeszkadza mu to jednak bardziej niż się do tego przyzna. Łatwo popada w kompleks niższości wśród osób o wyjątkowych zdolnościach intelektualnych (choćby te osoby były zwykłymi kujonami) i może odbierać ich poprawianie lub bagatelizowanie jego pomysłów jako próby poniżenia go. Nawet jeśli nie takie było zamierzenie tych osób. W rzeczywistości jednak, chociaż Sam nie jest szczególnie błyskotliwy, wcale nie jest głupi, a w sytuacjach zagrożenia potrafi zachować trzeźwość umysłu pozwalającą mu myśleć spokojnie.
Sam na co dzień tłumi w sobie swoje uczucia i całą frustrację, czasem nieco kiepsko je ukrywając. Jest przez to skory do wybuchów złości, w których wylewa z siebie większość swoich negatywnych odczuć względem ludzi i sytuacji w jakich się znajdował.

Historia: Sam Alexander urodził się w Carefree w stanie Arizona. Jest najstarszym synem Jesse'a i Evy Alexander. Przez większość swojego wciąż krótkiego życia był karmiony przez ojca jego pijackimi opowieściami o jego niesamowitych przygodach w oddziale specjalnym Nova Corps. Sam kochał ojca, jednak przez jego zachowanie (stałe życie pod wpływem alkoholu, nieodpowiedzialność i pracę powodującą u chłopca wstyd, brak respektu wśród rówieśników oraz ciągły przymus wykonywania prac za ojca) nie darzył go zbytnim poważaniem i ustalił go sobie (mimo usilnych starań matki, by udowodnić mu wartość mężczyzny) jako anty wzór postępowania.
Wszystko zmieniło się jednak, gdy Jesse Alexander zniknął. Przepełniony żalem i wściekłością Sam wyruszył na poszukiwania ojca, jednak powrócił do domu z niczym. Przeszukując rzeczy ojca w poszukiwaniu jakiegoś tropu, gdzie może go szukać, chłopak trafił na czarny hełm, który ojciec często brał do rąk, opowiadając swoim dzieciom niestworzone historie. W przypływie gniewu rzucił nim o ścianę. Nakrycie głowy odbiło się od niej i upadając na ziemię zaświeciło się na błękitno, a z "oczodołów" wystrzelił snop światła. Projekcja 3D jego ojca, trzeźwego, czystego, mówiącego z sensem, przepraszającego za to jaki był, tłumacząca przynajmniej część sytuacji. Ojciec zostawił mu hełm. Sam założył go na głowę. Nawet nie zauważył jak szybko się przemienił. Mógł latać, choć nie szło mu to zbyt dobrze. Rozpędził się tak bardzo, jak tylko mógł. Zatrzymał się dopiero na księżycu. Mógł na nim oddychać, chociaż nie było tam powietrza. Rozejrzał się po powierzchni satelity, po czym postanowił wrócić na Ziemię. Zejście przez atmosferę nie sprawiło mu problemów. Wylądował zaś z gracją meteorytu, zostawiając po sobie spory krater. Był obolały. Ale żył. Hełm był niesamowity. Ojciec mówił prawdę. A teraz był w niebezpieczeństwie, lub zginął, ratując swoją rodzinę i świat. Sam chciał go odnaleźć...
Regularnie wyruszał więc na wyprawy w głeboki kosmos, poszukując jakichkolwiek informacji na temat swojego ojca oraz korpusu Nova, o którym tak wiele opowiadał.

Umiejętności:
Podstawowe Wykształcenie - Sam jest w szkole średniej. Nie jest prymusem, ale jakoś przechodzi z klasy do klasy.
Skateboarding - Całkiem nieźle jeździ na desce.
Język hiszpański - Sam rozumie trochę hiszpański, jednak niezbyt dużo.
Alfabet Morse'a - Na niezbyt wysokim poziomie. Często popełnia błędy.
Majsterkowanie - Żaden z niego inżynier, ale gwóźdź umie przybić i kibel przepchać.

Wyposażenie:
Zmodyfikowany Hełm Nova daje Samowi szereg zdolności przewyższających siłą nawet te zwykłego centuriona Nova Corps. Jako Supernova, dzięki dostępowi do Nova Force, Sam posiada:
- Zdolność Lotu z wielkimi prędkościami, co pozwala mu opuścić planetę lub obiekt, na którym się akurat znajduje czy przebyć drogę z jednego końca Stanów na drugi w mniej niż godzinę. W przestrzeni kosmicznej może również otwierać portale - bramy gwiezdne - do miejsc we wszechświecie, w których chce się znaleźć.
- Manipulacja Energią. Sam potrafi manipulować skoncentrowaną Nova Force, strzelać promieniami, lub kulami z niej, tworzyć z niej ostrza, pola siłowe lub przyoblec w nią swoje ciało, by uderzać niczym żywy pocisk. Sam jest też jedynym Novą, który potrafi wykorzystywać tę moc w sposób imitujący telekinezę.
- Super Siła. Sam może dźwignąć nawet 75 ton.
- Nadludzka Wytrzymałość pozwalająca mu przetrwać nie tylko ciosy zdolne posłać go z Arizony do Paryża, ale też bardzo wysokie temperatury, daleko wyższe niż te odczuwalne podczas tarcia przy schodzeniu na powierzchnię planety. Podobnie jest też z niskimi temperaturami, porównywalnymi do tych występujących w próżni kosmicznej. Jest również odporny na ataki z broni małego i średniego kalibru.
- Skanowanie organizmów w poszukiwaniu nieprawidłowości w ich funkcjonowaniu. Lokalizacja ciał obcych, trucizn i chorób w organizmach.
- Xandarski Worldmind. Hełm Sama posiada dostęp do informacji jakie ma Worldmind. Nawet gdy nie ma z nim połączenia, jego hełm sam w sobie posiada fragmenty Worldmindu, zwiększającego jego normalną inteligencję (poprzez wypełnianie umysłu Sama wiedzą potrzebną do zrozumienia wszechświata oraz jego mieszkańców, ich kultur, zwyczajów oraz języków), dającego mu też świadomość zdarzeń jakie dzieją się w jego otoczeniu (domyślnie na skalę krajową, z możliwością poszukiwania w całym wszechświecie), projekcję bardzo realistycznych hologramów, zdolnych zmylić oczy nie tylko ludzi, ale i kosmitów, dostęp do kosmicznego atlasu (hełm działa jako system pozwalający Samowi odnaleźć drogę we wszechświecie, lokalizować źródła sygnałów, jak również hełmy innych członków Nova Corps) oraz rozpoznawanie pewnych bardziej znanych istot oraz ich przynależności. Może również absorbować wszelkie dane zawarte w hełmach innych członków Nova Corps, jeśli tylko ich dotknie.
- Generator Nova Force. Inaczej niż zwykli centurioni Nova Corps, którzy czerpią Nova Force z zewnętrznego źródła, hełm Supernova posiada własny generator dostarczający użytkownikowi stały zapas mocy.

Super moce:
-
avatar
Noir Spider-Man
Liczba postów : 20
Join date : 27/05/2018
Zobacz profil autora

Re: Sam Alexander (Nova)

on Pon Cze 11, 2018 12:31 am
AKCEPTACJA

_________________
Powrót do góry
Similar topics
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach