Share
Go down
avatar
Amazing Spider-Man
Liczba postów : 12
Join date : 30/04/2018
Zobacz profil autora

Peter Parker

on Czw Maj 31, 2018 6:05 pm
Imię: Peter Benjamin Parker

Pseudonim: The Amazing Spider-Man

Wiek: 20

Przynależność: Bohaterowie

Wygląd: Peter Parker to młody, dwudziestoletni mężczyzna. Jego wzrost sięga 180 centymetrów, więc nie należy do niskich osób. Jest szczupły i wysportowany. Masa jego ciała wynosi 76 kilogramów, co pozwala mu na bycie niesamowicie zwinnym i szybkim, kiedy zajdzie taka potrzeba. Jego bujne, wiecznie rozczochrane we wszystkie strony włosy, mienią się kolorem brązowym. W jego oczach, które są koloru piwnego, widać młodzieńczy wigor i chęć działania.
Na co dzień ubiera się zwyczajnie, by nie wyróżniać się z tłumu. Najczęściej ubrany chodzi w bluzę z kapturem lub kurtkę, stare znoszone dżinsy i trampki. Dodatkowo, zawsze ma ze sobą swój kostium, schowany pod cywilnymi ubraniami, by jego alter-ego mogło natychmiast zjawić się tam, gdzie jest potrzebne.
Jako Spider-Man nosi specjalny spandeksowy kostium, który został przez niego zaprojektowany, kiedy miał zaledwie piętnaście lat. Dominują na nim barwy niebieskie i czerwone. Na klatce piersiowej i na plecach widnieją symbole przedstawiające pająka. Jeden z nich, ten z przodu, jest niewielki i cały czarny, a drugi będący na plecach jest znacznie szerszy i czerwony. Na nadgarstkach ma specjalne wyrzutnie sieci, które sprytnie schowane są pod kostiumem. Maska jest cała czerwona, a wyróżnia się od reszty stroju wielkimi, białymi soczewkami. Pod kostiumem nosi specjalny pas, na którym trzyma zapasowe "naboje" do wyrzutni sieci. Należy dodać, że sieć, jak i jej wyrzutnie, zostały stworzone przez niego samego.

Charakter: Nauczony przez wujka Bena, że z wielką mocą idzie w parze wielka odpowiedzialność, stara się przekładać te słowa na wszystko, co w życiu robi. Jest otwarty i chętnie pomaga innym ludziom, zwłaszcza jako Spider-Man, kiedy huśta się na sieci po ulicach Nowego Jorku. Nie potrafi przejść obojętnie obok cudzej krzywdy. Stara się chronić swoich bliskich, a zwłaszcza swoją ciocię May, która jest dla niego wszystkim. Kocha ją ponad życie i mimo, że w ich żyłach nie płynie ta sama krew, traktuje ją jak matkę. Jest gotowy oddać własne życie za bliskie osoby.

Historia: Osierocony przez swoich rodziców, Richarda i Mary Parkerów, gdy był jeszcze małym dzieckiem, zamieszkał ze swoim wujostwem - Benem i May Parker. Wychowywali go najlepiej, jak tylko potrafili, chcąc zrobić z niego dobrego i prawego człowieka. Kochali go jak swoje własne dziecko, którego niestety nigdy się nie doczekali.
Peter był jednym z najmądrzejszych uczniów w szkole, do której uczęszczał. Z tego powodu nie miał wielu przyjaciół, a wręcz był gnębiony za to kim był. Jego największym, szkolnym wrogiem był Eugene "Flash" Thompson, który uprzykrzał mu życie na każdym kroku, każdego dnia. Mimo kłód rzucanych pod nogi, Peter nie mścił się, będąc dalej dobrym człowiekiem, chętnym do pomocy innym. Właśnie tak został wychowany.
Mając piętnaście lat, na jednej ze szkolnych wycieczek, został ugryziony przez radioaktywnego pająka, który uciekł z laboratorium. To ugryzienie sprawiło, że chłopak, który dotychczas był chudy i słaby, przybrał na masie, zyskując sylwetkę altety, a jego siła zwiekszyła się tak diametralnie, że mógł podnosić ciężary, których waga wynosiła nawet dziesięć ton.
Zafascynowany swoją nową siłą, postanowił podjąć pracę w sporcie, o którym nigdy wcześniej nawet nie marzył. Zaczął startować w walkach wrestlingowych, pokonując każdego przeciwnika na swojej drodze. Został jednak wykorzystany i kiedy jego szefostwo zostało okradzione, nie kiwnął nawet palcem by im pomóc. Ten z pozoru niewielki akt zemsty przeistoczył się w najgorszą decyzję jakąkolwiek podjął młody Peter. Złodziej, którego wtedy nie powstrzymał, z zimną krwią zamordował Bena Parkera, jego wujka.
Od tamtej chwili, wieczne poczucie winy i odpowiedzialności towarzyszyło Peterowi każdego dnia, doprowadzając do prawdziwych narodzin Spider-Mana.
Chcąc wspierać swoją ciotkę finansowo, zaczął sprzedawać zdjęcia Spider-Mana do nowojorskiego tabloidu, Daily Bugle, którego fotografem jest po dzień dzisiejszy.

Umiejętności:
- Akrobatyka - jest niesamowicie zwinny. Poprzez ukąszenie radioaktywnego pająka, jego ciało stało się giętkie do tego stopnia, że nawet najtrudniejsze akrobacje powietrzne przychodzą mu z łatwością.
- Wysoka inteligencja - jest po prostu inteligenty i nauka przychodzi mu bez problemów. W swoim życiu wynalazł już kilka rzeczy, głównie dla swojego alter-ego.

Wyposażenie:
- Wyrzutnie sieci - na nadgarstkach nosi specjalne wyrzutnie, gdzie poprzez naciśnięcie odpowiedniego przycisku na swojej dłoni, może on strzelać siecią. Jest bardzo wytrzymała i posiada wiele zastosowań. Mniej więcej po godzinie jej formuła przestaje działać i zwyczajnie się rozpuszcza.
- Pas z zapasem sieci - przyczepione są do niego "naboje" wypełnione płynną pajęczyną. Dodatkowo, sprzączka pasa to jednocześnie latarka, która po włączeniu rzuca na podłogę lub ścianę symbol przypominający oczy Spider-Mana.

Super moce:
- Nadludzka siła - może unieść ciężar ważący o wadze 10 ton.
- Nadludzka szybkość i zwinność - po ugryzieniu przez pająka, zyskał jego zwinność, przez co jest szybszy i zwinniejszy niż przeciętny człowiek.
- Nadludzka wytrzymałość - jego ciało jest bardziej wytrzymałe i szybciej dochodzi do zdrowia.
- Pajęczy Zmysł - na kilka sekund przed atakiem dostaje ostrzeżenie, które działa również wtedy, kiedy niebezpieczeństwo grozi innym ludziom przebywającym w jego towarzystwie.
- Chodzenie po ścianach - niczym prawdziwy pająk, może swobodnie chodzić po powierzchniach pionowych i sufitach.

_________________
"With great power comes great responsibility."
avatar
Noir Spider-Man
Liczba postów : 20
Join date : 27/05/2018
Zobacz profil autora

Re: Peter Parker

on Czw Maj 31, 2018 8:46 pm
AKCEPTACJA

_________________
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach