Share
Go down
avatar
Admin
Liczba postów : 137
Join date : 07/02/2018
Zobacz profil autorahttp://marvelforumuniverse.forumpolish.com

Organizacje

on Pią Cze 08, 2018 12:22 am
S.H.I.E.L.D.

Supreme Headquarters International Espionage Law-enforcement Division (Tajna Agencja Rozwoju Cybernetycznych Zastosowań Antyterrorystycznych) znana głównie z akronimu S.H.I.E.L.D. (T.A.R.C.Z.A.), jest to amerykańska antyterrorystyczna i wywiadowcza organizacja pozarządowa, której celem jest utrzymanie pokoju na świecie. Założona podczas II WŚ po zwycięstwie aliantów nad państwami osi i organizacją Hydry. Początkowo miała chronić jedynie Stany Zjednoczone Ameryki, a obecnie zajmuje się protekcją całego globu. Operuje na całym świecie, jednakże jej główną siedzibą jest latający lotniskowiec - Helicarrier.
Agenci są wyszkoleni i wykwalifikowani, a najnowsza technologia i jej stopień zaawansowania sprawia, że S.H.I.E.L.D. jest jedną z największych potęg militarnych na Ziemi.

HYDRA
"Jeśli obetniesz jej głowę, dwie inne wyrosną na jej miejscu"

Hydra to organizacja przestępcza mająca na celu uzyskanie władzy totalnej nad światem. Stworzona w czasach II WŚ przez Hitlera, a później dowodzona przez Johanna Schmidta, zajmowała się wytwarzaniem nowych, zaawansowanych technologicznie broni. Składa się głównie z mężczyzn, poza kilkoma wyjątkami.
Organizacja bierze inspirację z mitologicznej Hydry - wielogłowego węża wodnego, którego głowy po odcięciu nie tyle co odrastały, a tworzyły w miejsce odciętych dwie lub trzy nowe.

W.I.P.

_________________
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach