Share
Go down
avatar
Hawkeye
Liczba postów : 3
Join date : 11/06/2018
Zobacz profil autora

Clint Barton

on Pon Cze 11, 2018 10:47 am

Imię: Clinton Francis "Clint" Barton

Pseudonim: Hawkeye

Wiek: 33

Przynależność: Bohater

Rasa: Człowiek

Wygląd:
Clint to mężczyzna postawnego, wysokiego wzrostu sięgającego 190.5 cm, wagi 104 kilogramów o szerokich, umięśnionych ramionach i wysportowanym ciele. Opisując jego twarz zwracamy uwagę po kolei na krótko ostrzyżone blond włosy, następnie na niebieskie oczy, wąski i prosty nos, a także średnich rozmiarów usta, ciemnoczerwone. Uszy rozmiaru normalnego, nieodstające.
W ramionach, jak wyżej wspomniano, szeroki. Silne dłonie o długich palcach zdolnych zapewne łamać podkowy (nigdy tego nie robił, ale wiecie... mógłby), pierś równie mocno zbudowana, wyraźnie zaznaczone mięśnie brzucha. Codzienne ciężkie ćwiczenia sprawiły, że nie widać typowego u łuczników skrzywienia kręgosłupa, obie ręce są równo umięśnione, a postawę Clinton utrzymuje prostą.

Charakter:
Trudne dzieciństwo silnie odbiło się na charakterze Clinta. Długo był zgorzkniały i niezbyt komunikatywny względem reszty społeczeństwa, jednak w miarę upływu czasu nabierał do siebie, innych i życia coraz więcej dystansu. Przybrał strategię, że lepiej żartować z kryzysowych sytuacji, niż brać je na poważnie i dawać zjeść się przez stres.
Nie ufa wielu osobom, jedynie tym, które szanuje. Tych też jest niewiele, można je wymienić na palcach jednej ręki. Niemniej dba o swe otoczenie i drużynę, jest jej swoistym spoiwem, nie pozwala się rozpaść ekipie, a kiedy nawet i to nastąpi to on jest tym, który przywraca wszystko na nowo do życia.
Fakt, że nie posiada żadnych super mocy wymógł na nim silną samodyscyplinę. Musi ćwiczyć codziennie, dbać o swoje ciało i formę ażeby dotrzymać kroku tym, którym podobne wyczyny przychodzą od tak, bez trudu. Jest to jednym z powodów, dla których nie ufa nadludziom - uważa, że brak pracy nad swymi zdolnościami "rozpieścił ich", sprawiając, że zaniedbują swoje obowiązki i zbyt lekko podchodzą w większości do spraw wysokiej wagi.

Historia:
Urodzony jako syn Harolda i Edith Barton w Waverly Iowa Clint dorastał pracując w sklepie mięsnym swego ojca wraz ze swoim bratem Barneyem. Niestety jego ojciec nadużywał alkoholu, co doprowadziło do tragicznej śmierci rodziców późniejszego Avengersa w wypadku samochodowym. Po tym, jak pojazd jego rodziców rozbił się o drzewo Clint i Barney stali się sierotami i trafili do sierocińca, a następnie do kolejnych rodzin, jednak żadna z nich nie była dla nich dobra.
Pewnego dnia obydwoje bracia zdecydowali, że pora uciec od dotychczasowego życia i skryli się, a następnie dołączyli do objazdowego cyrku. Cyrkowcy zgodzili się ich wziąć pod swoje skrzydła, ale pod warunkiem, że będą jedynie ciężko pracować, wykonując najbardziej niewdzięczne zajęcia, jak na przykład wywóz łajna słoni.
Podczas swej pracy w podróżującym cyrku Barton był szkolony do walki przez Swordsman'a i Trickshot'a, stając się tym samym mistrzem zarówno w walce na miecze, jak i łucznictwie.
Wszystko zmieniło się, kiedy pewnego dnia Clint przyłapał Swordsman'a przeliczającego pieniądze skradzione widzom podczas jednego z występów. Swordsman zaproponował wówczas chłopakowi, aby ten stał się jego partnerem w zbrodni, ten jednak odmówił. Skończyło się to tym, że Clint został pobity przez dawnego mentora, a następnie zmuszony do ucieczki.
Po pewnym czasie o całej sytuacji dowiedział się jego brat, Bartney. Usłyszawszy, że Clint przepuścił taką okazję wyparł się swego brata i także opuścił cyrk, a drogi braci rozeszły się.
Clint wrócił do cyrku, aby trenować pod okiem drugiego ze swych mentorów, Trickshot'a. Ten uczył chłopaka wszystkiego, co sam potrafił, a Barton z dnia na dzień stawał się coraz lepszy. We dwójkę zdecydowali się nawet wspólnie namierzyć i napaść na lokalnego kryminalistę, Marco. Podczas wypadu Clint ranił jednego z ochroniarzy kryminalisty, którym okazał się być jego własny brat. Ciężko doświadczony przez te zdarzenia Clint zdecydował się opuścić Trickshot'a i cyrk aby działać na własną rękę.
Podróżując od jednego cyrku do kolejnego Clint przyjął po raz pierwszy pseudonim Hawkeye i stał się światowej klasy łucznikiem. Podczas tych chwil swego życia, na jednym z występów, był świadkiem interwencji należącego do Avengers Iron Mana, który uratował lokalny karnawał. Z powodu niesprawiedliwości faktu, że to Tony zyskał całkowitą atencję i poklask publiczności, mimo, że to Clint był najlepszym na świecie łucznikiem, mężczyzna stwierdził, że skoro ludzie chcą zwracać uwagę na faceta w kostiumie, to sam też zrobi sobie kostium.
Tak też się stało, jednak przy całym swym szczęściu podczas jednego z patroli został uznany za kryminalistę i oskarżony o pomoc w napadzie na bank. Musiał uciekać, a podczas swej wyprawy spotkał innego kryminalistę w kostiumie, rosyjską szpieg Black Widow. Kobieta od razu dostrzegła niesamowite umiejętności Clinta i uwodząc go przekonała łucznika, aby ten dołączył do niej i jej usiłowań do pokonania Iron Mana.
Mężczyzna zakochał się w niej do obłędu, więc zdecydował się pomóc Black Widow. Niestety, wszystko poszło nie tak, jak powinno. Podczas jednej z ich spartaczonych misji Black Widow została poważnie raniona przez odbitą od pancerza Starka strzałę, którą wypuścił Hawkeye. Clint ocalił ją zabierając kobietę do szpitala, ale nie potrafił poradzić sobie z poczuciem winy i faktem, że skrzywdził ją.
Niedługo potem Black Widow zniknęła, łamiąc tym samym serce Clinta. Po tych ciężkich wydarzeniach poprzysiągł sobie, że stanie się bohaterem, którego ludzie będą mogli podziwiać. Okazja pojawiła się szybko, kiedy włamał się do jednego z magazynów agencji S.H.I.E.L.D. Podczas walki z agentami mężczyzna wykazał się dostateczną sprawnością, żeby zamiast więzienia zaproponowano mu wstęp do agencji. Cóż, lepiej walczyć w słusznej sprawie na wolności, niż gnić w więzieniu - decyzja była więc prosta i już niebawem Clint uścisnął dłoń dyrektorowi Nicowi, stając się jego podkomendnym.
Obecnie nastał dla niego czas odpoczynku od obowiązków agenta. Odpoczywa wraz ze swymi sąsiadami w budynku, który kupił. Z początku próbował szczęścia w związku z pewną kobietą, jednak trudy życia z superbohaterem, nawet jeśli na emeryturze, odstraszyły ją dość szybko. Teraz więc wolny czas zabija ćwiczeniami, pogaduszkami ze znajomymi, grillami na szczycie bloku, zajmowaniem się swoim psiakiem Lucky'm, a także szkoleniem Kate Bishop, swojej uczennicy, która ma zostać nową Hawkeye. Sprawuje też pieczę nad okolicą i jej mieszkańcami nie pozwalając, aby jacykolwiek gangsterzy czy przestępcy dopuszczali się przestępstw i wymuszeń na jego bliskich. Okazjonalnie jednak nadal bierze udział w misjach organizowanych na własną rękę lub tych, w które wplątany zostanie przez S.H.I.E.L.D.

Umiejętności:
Mistrzowski poziom łucznictwa==
Wyszkolony w łukach wszelkiego rodzaju, od prostego, długiego łuku, po łuki kompozytowe i sportowe, a także kusze Clint osiągnął w nich ten poziom mistrzostwa, który można określić jako "boski" - strzela niemalże idealnie, nigdy nie pudłując. Jest w stanie wystrzelić wiele strzał w przeciągu zaledwie kilku sekund, trafiać kilka celów na raz jeden po drugim, a także bez problemów skierować strzałę wprost w oddalone na olbrzymie dystanse cele. Ćwiczenia, pozwalające mu nie wyjść z wprawy, odbywa codziennie przez minimum dwie godziny.

Szczytowy ludzki wzrok==
Posiada nadnaturalnie dobry wzrok. Umożliwia on mu strzelanie z niezawodną precyzją do nawet najdalej oddalonych celów, a także zapamiętywanie i celowanie z zamkniętymi oczami.

Szczytowa ludzka kondycja==
Posiada ponadprzeciętne zdolności atletyczne, gimnastyczne, siłę, wytrzymałość, szybkość oraz cierpliwość.

Szczytowy ludzki refleks==
Jego refleks nie może równać się z tym u super-ludzi, jednak i tak jest dostateczny, aby Barton był w stanie uniknąć kilku strzał lub pocisków z broni palnej.

Strzelec wyborowy==
Znany jest jako najbardziej wyszkolony ziemski łucznik, jego dokładność i precyzja jest porównywalna z tą, którą posiada Bullseye. Wyćwiczył się nie tylko w dokładnym celowaniu do celu, ale potrafi używać też elementów otoczenia i niebezpośrednich strzałów do trafienia w cel. Poza łucznictwem w młodości szkolono go w rzucaniu ostrzami, piłkami, bolami oraz bumerangami. Nie ma znaczenia czym miota - i tak trafi tam, gdzie chce. Nie ma znaczenia, czy to rzut wprost do celu, czy "odbijany" od innych przedmiotów. Potrafił jednym rzutem zdjąć nawet pięciu przeciwników jednocześnie.

Ekspert akrobatyki==
Wyszkolenie cyrkowca i własne treningi wzniosły jego umiejętności akrobatyki na szczytowe, ludzkie możliwości.

Ekspert sztuk walki==
Szkolony nie tylko przez Swordsmana, ale także (i przede wszystkim) Kapitana Amerykę, Barton uważany jest za jednego z najlepszy mistrzów sztuk walki. Był w stanie przeciwstawić się hordom ninja podczas walki z Elektrą i Hand, czym zyskał słowa uznania od jednego z najlepszych w tym fachu - Iron Fist'a.

Geniusz taktyczny==
Sprawdza się jako lider, taktyk i strateg, nie ma problemu w dowodzeniu zespołem ludzi/super-ludzi.

"Przebiegły" w walce==
Kiedy sytuacja stawała się nieprzyjemna Clint potrafił nie tylko grać nieczysto, ale i sprytnie. Wykorzystując to, co miał pod ręką był w stanie wygrywać walki lub ratować skórę.

Biegłość w walce różnymi broniami==
Hawkeye kojarzony jest głównie z łukiem, jednak jego niezwykłe umiejętności pozwalają mu szybko uzyskać biegłość niemalże w każdej możliwej broni. Za młodu szkolił go Swordman, uważany za jednego z najlepszych mistrzów miecza w historii. Clint potrafi biegle posługiwać się mieczem, nożami, kijami czy nunchukus.

Trójjęzyczny==
Jego rodzimym językiem jest angielski, potrafi również biegle porozumiewać się po włosku, a także na migi po amerykańsku.

Wyposażenie:
Nie posiada już swojego dawnego kostiumu, ubiera się "po cywilnemu".
Łuk własnej roboty, kołczan na strzały, a także olbrzymią ilość strzał specjalnych własnego projektu. Wśród nich są takie cuda, jak:
>>--------------------------c> Strzała soniczna
>>--------------------------c> Strzała wybuchowa
>>--------------------------c> Strzała dymna
>>--------------------------c> Strzała-flara
>>--------------------------c> Strzała z gazem łzawiącym
>>--------------------------c> Strzała z kwasem
>>--------------------------c> Strzała z przyssawką
>>--------------------------c> Strzała kablowa
>>--------------------------c> Strzała z bolla
>>--------------------------c> Strzała z lepką mazią
>>--------------------------c> Strzała zaburzająca sygnały elektryczne
>>--------------------------c> Strzała z siecią
>>--------------------------c> Strzała rakietowa
>>--------------------------c> Strzała-bumerang
>>--------------------------c> Strzała ognista
>>--------------------------c> Strzała zamrażająca
>>--------------------------c> Strzała z vibranium
>>--------------------------c> Strzała z gazem usypiającym
>>--------------------------c> Strzała z adamantium
>>--------------------------c> Strzała wyzwalająca impuls elektromagnetyczny
>>--------------------------c> Strzała ze środkiem usypiającym

Super moce: Brak

*Większość karty zaczerpnięta została bezpośrednio z http://marvel.wikia.com/wiki/Clinton_Barton_(Earth-616) - tłumaczenie własne, ze zmianami.


Ostatnio zmieniony przez Clint Barton dnia Czw Cze 28, 2018 3:10 pm, w całości zmieniany 2 razy
avatar
Liczba postów : 13
Join date : 04/05/2018
Zobacz profil autora

Re: Clint Barton

on Czw Cze 14, 2018 5:08 pm
Dobrze, zacznijmy od wyglądu. Widzisz, o ile wymieniłeś cechy charakterystyczne, takie jak kolor włosów i oczu, nie jest to zadowalający opis postaci. Zmień to na opis słowny, taki jak te w innych KP. Dodatkowe detale, które można wtedy w nim zawrzeć są bardzo cenione przez MG. Ale samą rubryczkę z informacjami o Clincie możesz sobie wkleić pod rasą, bo mimo wszystko zawiera ciekawe rzeczy. Zastanawia mnie jedynie "Rozwiedziony". Historia nie zawiera żadnej wzmianki o jakiejkolwiek żonie. Mam też uwagi co do zawodów. W KP nigdzie nie wspomniałeś o SHIELD (poza samą końcówką, ale rozumiem, że to już było po odejściu z organizacji), lecz pomimo tego podałeś "Dawny agent SHIELD" jako zawód. Nie wiadomo nawet kiedy został agentem, historia sugeruje, że przestał być kryminalistą i od razu został Mścicielem.
Próbuję powiedzieć, że takie ważne informacje o postaci powinny zostać wspomniane, chociażby przelotnie, w historii.

Większość historii jest w porządku, z jedynie drobnymi problemami.
1. Jarvis w uniwersum forum to AI. Uznaliśmy, że lokaj to przestarzały pomysł, nie pasujący zbytnio do współczesnego Tonego.
2. Scarlet Witch i Quicksilver nie są członkami Avengers.
3. Forumowi Avengers istnieją stosunkowo od niedawna, więc Clint musiałby wypalić się stosunkowo szybko, kwestia paru miesięcy, co wydaje się całkiem nierealistyczne. Rozumiem, że ten punkt w historii jest bardzo ważny dla obecnego charakteru postaci, ale powinieneś być w stanie go wymienić na coś innego. Może przedłuż jego staż w SHIELD i to od niego by sobie wypoczywał, czy coś takiego. Jak chcesz możesz nawet nadal być kryminalistą, który dopiero chce przejść na stronę dobra. Cenimy sobie tutaj kreatywność i dowolność w prowadzeniu postaci.
4. Wolałbym, żeby Kate jeszcze nie mieszkała z Clintem, jestem zwyczajnie bardzo ciekaw jak zostanie poprowadzona. Póki co nie ma gracza, a NPC kanonów bywają kłopotliwe. Zresztą, odgrywanie tego jak próbuje zostać uczennicą Clinta mogłoby być ciekawe.

W umiejętnościach wspomniałeś Kapitana Amerykę. To nie twoja wina, bo nie miałeś jak wiedzieć, ale na forum nadal jest soplem lodu, więc nie mógł trenować Hawkeye'a.

Poza tymi uwagami powinno być dobrze.
avatar
Hawkeye
Liczba postów : 3
Join date : 11/06/2018
Zobacz profil autora

Re: Clint Barton

on Sro Cze 27, 2018 4:20 pm
Poprawione, mam nadzieję, że wszystko teraz jest okey.
avatar
Liczba postów : 13
Join date : 04/05/2018
Zobacz profil autora

Re: Clint Barton

on Czw Cze 28, 2018 2:14 pm
Widzę, że poruszyłeś większość moich problemów z KP, ale zapomniałeś usunąć Kapitana z umiejętności. Jak to zmienisz leci autoakcept, bo to po prostu bardzo dobra karta postaci.
avatar
Hawkeye
Liczba postów : 3
Join date : 11/06/2018
Zobacz profil autora

Re: Clint Barton

on Czw Cze 28, 2018 3:10 pm
Poprawione, mam nadzieję, że nic nie przegapiłem. Przy okazji usunąłem kartę Avengersa z wyposażenia.
avatar
Liczba postów : 13
Join date : 04/05/2018
Zobacz profil autora

Re: Clint Barton

on Czw Cze 28, 2018 10:38 pm
Sponsored content

Re: Clint Barton

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach