Share
Go down
avatar
Admin
Liczba postów : 137
Join date : 07/02/2018
Zobacz profil autorahttp://marvelforumuniverse.forumpolish.com

Historia Świata

on Sro Cze 13, 2018 12:30 am
Temat opisujący wydarzenia fabularne, które miały miejsce, a także te które dzieją się aktualnie. Świat pisany jest "na nowo" - różne wersje wszechświatów są mieszanie wedle uznania administracji.

~Work In Progress~

What happened...

Na przestrzeni lat coraz więcej osób odkrywało w sobie "supermoce". Rodzili się z nimi, zdobywali je przypadkowo, czy otrzymywali je jako nagrodę za wieloletnie badania. Niektórzy postanowili wykorzystać swoje zdolności do zdobycia władzy nad światem, inni zaś poprzysięgli bronić ludzi i ich wolności.

***

Najwcześniejszymi istotami, które ewoluowały i budowały cywilizacje, były tajemnicze Celestiale i Starsi Wszechświata. Kolejnymi istotami, które pojawiły się w rozszerzającym się Wszechświecie, byli Obserwatorzy (The Watchers). Ich zadaniem była obserwacja innych ras. Niemniej jednak, poprzysięgli, że nigdy nie będą ingerować w sprawy obserwowanych.
Z czasem pojawili się Kree i Skrullowie, których imperia pozostawały w konflikcie przez miliony lat.

Tymi, którzy odkryli Ziemię byli Celestiale. Przybyli na Ziemię mniej więcej milion lat temu. Eksperymentowali z ludzkimi przodkami, tworząc dwie nowe rasy - Eternalsów i Dewiantów. Dawali ludzkości potencjał genetyczny, który w późniejszym czasie doprowadzić miał do powstania istot o nadprzyrodzonych zdolnościach.
25 000 lat temu Kree przeprowadzili podobne eksperymenty na prymitywnych ludziach, którzy rozwinęli się w inteligentną rasę zwaną Inhuman (inhomo supremis).

Wielkie ludzkie cywilizacje powstawały na Atlantydzie i Valusi, ale niestety zostały zniszczone przez Wielki Kataklizm. 3000 lat później zatopiona Atlantyda została zasiedlona przez przodków Atlantów.

Wielki Kataklizm był początkiem nowej epoki.

***

Nova Corps początkowo była kosmicznym dywizjonem milicji i eksploracji Xandara. Składał się z ponad 500 żołnierzy, od rangi Korpusu do Centuriona i jego przywódcy, Centurion Nova Prime. Po reformie Xandara, Nova Corps rozszerzyło swój zasięg ochronny, obejmując Galaktykę Andromedy i Ziemię.
Wojska znane są również jako Xandarian StarCorps (Kosmiczna Policja). Królowa Adora, będąc Pierwszym Komendantem, ma najwyższy autorytet w Nova Corps.
Źródłem siły Korpusu jest Nova Force. Jest to prawie nieograniczone pole energetyczne, które jest generowane przez żywy komputer zwany Xandarian Worldmind. Energia, a mówiąc dokładniej - jej ilość, przekazywana jest członkom Nova w zależności od posiadanej przez nich rangi.

***

10 000 lat temu, Wakanda (położona w Afryce) była ojczyzną różnych prymitywnych plemion. Pewnego dnia, ogromny meteoryt wykonany z minerału absorbującego dźwięk i energię rozbił się na Ziemi. Jedno z plemion, dowodzone przez Bashengę, najpotężniejszego wojownika, postanowiło sprawdzić i zbadać meteoryt wierząc, że jest to prezent od bogów. Odkryli, że materiał znaleziony w kraterze wibruje i postanowili wykuć z niego broń. Niestety, promieniowanie wydzielane przez meteoryt miało efekt uboczny, przemieniając niektórych członków plemienia w "demony". Bashenga modlił się do Boga Pantery, by obdarzył go wystarczającą siłą potrzebną do ich pokonania. To sprawiło, że został pierwszą Czarną Panterą, jednocząc wszystkie plemienia i tworząc państwo Wakandy.
Promieniowanie minerału, który nazywany był Vibranium, miało także efekt na florę i faunę, tworząc specjalne ziele o sercowym kształcie. Było ono zjadane przez członków Kultu Czarnej Pantery. Ziele miało także wpływ na stado gorylów, modyfikując ich DNA i "farbując" ich futro na biało. Ci, którzy karmili się mięsem białych małp, otrzymywali wielką siłę, co doprowadziło w późniejszym czasie do powstania Kultu Białego Goryla, który czcił Małpiego Boga.
Wiele lat później, królem Wakandy został T'Chaka. Obawiając się, że pozostała część świata będzie chciała zdobyć Vibranium i zdominować Wakandę, podjął decyzję o całkowitym odcięciu się państwa od reszty świata.
Uczeni Wakandy zrobili z niej najbardziej zaawansowany technologicznie kraj.

***

W czasie II Wojny Światowej, Hitler wcielił w struktury wojskowe organizację, której celem było wykorzystanie materiałów pozaziemskiego pochodzenia i stworzenia na ich bazie nowych, zaawansowanych broni. Miały one zagwarantować zwycięstwo w prowadzonym przez nazistów konflikcie zbrojnym. Na jej czele stanął Johann Schmidt, a pomagał mu Arnim Zola. Od tamtego dnia, organizacja istniała pod nazwą "Hydra". Składała się głównie z mężczyzn, zaliczając kilka wyjątków. Inspirowała się mitologicznym potworem - wielogłowym wężem wodnym, którego głowy po odcięciu nie tyle co odrastały, a tworzyły w miejsce odciętych dwie lub nawet trzy nowe.
W późniejszym czasie, Hydra odwróciła się od Hitlera, dążąc do własnego celu, którym była światowa dominacja.
Lider organizacji, Johann Schmidt, zaczynał popadać w obsesję na punkcie Tesseraktu - obiektu pochodzenia pozaziemskiego, którego moc była niewyobrażalnie potężna. Razem z Arnimem Zolą, planowali poskromienie tej potęgi i przerobienie jej na broń, dzięki której spełniliby swoje marzenie o zawładnięciu światem.
Rząd Stanów Zjednoczonych Ameryki nie mógł dopuścić do zwycięstwa Hydry, dlatego też powołano do życia specjalny projekt, na czele którego stanął niemiecki uczony, doktor Abraham Erskine. Posiadał on wiedzę na temat serum Super Żołnierza, które było w stanie obdarzyć przeciętnego człowieka nadzwyczajnymi zdolnościami. Siła, szybkość i wytrzymałość osoby poddanej serum rosła do niewyobrażalnych granic.
Do programu został wybrany Steven Rogers, który po wstrzyknięciu serum został nadczłowiekiem, a później jako Kapitan Ameryka walczył na froncie z nazistami i wojskami Hydry. Towarzyszyli mu jego kompani, operując pod nazwą Howling Commandos.
Niedługo po tym, dzięki staraniom Rogersa, plany Hydry zostały pokrzyżowane. Lecąc na pokładzie samolotu, który uzbrojony był w bomby mające na celu zniszczenie największych miast świata, nie miał wyboru jak skierować maszynę w Ocean Arktyczny. Tamtego dnia, jeden człowiek postanowił postawić na szali swoje życie, by ocalić miliony istnień.
Hydra poniosła klęskę. Tesserakt zniknął w niewyjaśnionych przyczynach. Johann Schmidt zniknął, będąc widzianym ostatni raz w Berlinie, a Arnim Zola został schwytany.
Inspiracja Hydry była niezwykle trafiona, głównie dlatego, że mimo pokrzyżowania planów przez Rogersa, wiele lat później została odbudowana i wciąż prosperuje, odnawiając się jak głowy legendarnego węża. Nigdy tak naprawdę nie zniknęła, a jedynie zeszła do podziemia, czekając cierpliwie na kolejną okazję do ataku.

Pod koniec II WŚ założona została organizacja S.H.I.E.L.D. (T.A.R.C.Z.A.)*, amerykańska antyterrorystyczna i wywiadowcza organizacja pozarządowa, której celem początkowo była obrona tylko Stanów Zjednoczonych Ameryki. Z biegiem lat ochroną objęty został cały ziemski glob.
Przez lata pozostawała na pierwszej linii frontu walki z terroryzmem i pozaziemskimi zagrożeniami jako międzynarodowa agencja wywiadowcza.

*Supreme Headquarters International Espionage Law-enforcement Division (Tajna Agencja Rozwoju Cybernetycznych Zastosowań Antyterrorystycznych)

***

Doktor Henry "Hank" Pym, amerykański biochemik posiadający rozległą wiedzę w różnych dziedzinach nauki, odkrył rzadką grupę cząstek subatomowych, nazwaną na jego cześć jako "Cząstki Pyma". Dzięki zastosowaniu pól magnetycznych mógł uwięzić cząstki w dwóch oddzielnych surowicach: jedna pozwalała na zmniejszanie osób i przedmiotów, a druga na przywracanie ich normalnej wielkości.
Pym przetestował serum na sobie i odkrył, że jest potężniejsze, niż przypuszczał: jego ciało zostało zredukowano do rozmiarów insekta. Uświadamiając sobie, że może skorzystać z pomocy mrówek, stworzył urządzenie, które umożliwiało mu komunikację z nimi. Wykorzystywało ono impuls elektromagnetyczny do naśladowania ich feromonów. Używając surowic i urządzenia komunikacyjnego do porozumiewania się z mrówkami, przyjął pseudonim Ant-Man.
W latach '60 pracował dla S.H.I.E.L.D. dla jako konsultant do spraw badań i rozwoju. W późniejszym czasie założył własną instytucję (Pym Technologies), kończąc współpracę z S.H.I.E.L.D. i porzucając tytuł Ant-Mana, upewniając się, że wiedza o jego odkryciach nie wpadnie w niepowołane ręce.

***

Na Ziemi od wielu lat pojawiali się mutanci - ludzie urodzeni z nadprzyrodzonymi zdolnościami, których pojawienie się uznawane było za kolejny krok w ludzkiej ewolucji.
Odkąd tylko ujawnili się społeczeństwu, byli szkalowani za swoją odmienność. Obrzydzenie i niechęć rosnąca w zwykłych ludziach doprowadzała nawet do tego, że podejmowane zostały specjalne kroki mające na celu ograniczenie wolności mutantów. Na tle odmienności rasowej powstało wiele konfliktów, a zażyłość między ludźmi a mutantami trwa do dnia dzisiejszego i wszystko wskazuje na to, że nigdzie się nie wybiera.
Charles Xavier, mutant i prawdopodobnie najpotężniejszy telepata na Ziemi, założył specjalną szkołę dla jemu podobnych. Młodzi mutanci, nie potrafiący posługiwać się w pełni swoimi mocami, a także obawiający się negatywnej opinii publicznej i zastraszenia z nią związanego, znaleźli schronienie pod jego skrzydłami.
Celem Xaviera było założenie specjalnej, wyszkolonej grupy mutantów, która w przyszłości miała zapobiec wojnie pomiędzy nimi a ludźmi. Grupa przyjęła nazwę X-Men, a jej skład co jakiś czas ulegał zmianie.
Erik Lehnsherr, dawny przyjaciel Charlesa Xaviera, nie mógł się pogodzić z faktem, że społeczeństwo nie akceptuje mutantów. Dążył on do ostatecznego konfliktu pomiędzy ludźmi (homo sapiens) i mutantami (homo superior). W tym właśnie celu powołał do życia swoją własną grupę, nazywaną Bractwem Mutantów.

***

Naukowiec Reed Richards, razem ze swoją narzeczoną Sue Storm, jej bratem Johnnym i wieloletnim przyjacielem i pilotem Benem Grimmem, udali się w przestrzeń kosmiczną, by przeprowadzić testy nad rakietą. Nie wszystko jednak poszło zgodnie z planem i z czystego przypadku, cała czwórka otrzymała nadprzyrodzone zdolności. Na początku przerażeni, z czasem oswoili się ze swoimi mocami. Postanowili używać ich dla dobra ludzkości, tworząc czteroosobową grupę, która nazwana została Fantastyczną Czwórką. Ich siedzibą został budynek Baxtera, na szczycie którego widnieje wielka cyfra 4.

***

Nowy Jork zagarnięty został przez Wilsona Fiska, nazywanego przez wszystkich Kingpinem. Wychowywał się w biedzie. Będąc szkolnym obiektem żartów i przemocy przez wygląd i wagę, zabił jednego ze swoich prześladowców, uświadamiając sobie, że siła i przemoc są niezbędnymi cechami dominacji. Od tamtej chwili kształcił się głównie poprzez książki, dzięki którym zdobył odpowiednią wiedzę i umiejętności.
Lata mijały, a Fisk stopniowo zdobywał wpływy, przejmując w końcu władzę nad kryminalnym półświatkiem Nowego Jorku.

What is going on...

Bohater narodowy, Steven Rogers a.k.a. Kapitan Ameryka, po ponad siedemdziesięciu latach, został odnaleziony i wyłowiony z Oceanu Arktycznego. Jego funkcje życiowe zostały zamrożone, wprawiając Rogersa w stan letargu. Znajduje się pod nadzorem S.H.I.E.L.D., którego obecnym dyrektorem jest pułkownik Nicholas J. Fury.

***

Avengers Initiative
Dyrektor S.H.I.E.L.D., Nick Fury, postanowił zebrać drużynę, która byłaby w stanie podjąć walkę z przeciwnościami losu, z którymi zwykli ludzie nie byliby w stanie sobie poradzić. 
Inicjatywa Avengers, bo tak nazwany został ten projekt, zawiera informacje na temat potencjalnych członków wchodzących w główny skład mścicieli. Poszukiwania odpowiednich kandydatów wciąż trwają.

~Work In Progress~
Administracja zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian mających na celu usprawnienie rozgrywki. Wszelkie zmiany zostaną ogłoszone w odpowiednim do tego temacie.

_________________
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach