Share
Go down
avatar
Black Panther
Liczba postów : 3
Join date : 17/06/2018
Zobacz profil autora

Czarna Pantera

on Nie Cze 17, 2018 8:06 pm

KNEEL!
Imię:
T’Challa, son of T’Chaka

Pseudonim:
Czarna Pantera

Wiek:
30 lat

Przynależność:
Bohater

Rasa:
Mutate

Wygląd:
T’Challa to wysoki mężczyzna o atletycznej posturze. Na pewno śmiało można uznać, że ma kocie ruchy. Porusza się jednak nie tylko z gracją, ale i dumnie, jak na króla przystało. Widać po nim szlachetność oraz reprezentowane stanowisko. Ale i wojownika, w sumie najbardziej widać to w jego mięśniach…
A wracając do naszego Kociego Króla (Tak, zezwalam w cytatach na używanie tego określenia!), to chyba najważniejsze wspomnieć o jego czarnej karnacji. Jest z Afryki! No dobra, to nie jest argument, bo w takim RPA czarnoskórzy to prawie mniejszość. Ale T’Challa to tradycyjny mieszkaniec Trzeciego Świata i poza czarną skórą ma ciemne oczy, poskręcane w loczki krótkie włosy w czarnym kolorze i szeroki nos tuż nad tygodniowym zarostem. Dobra… Co jeszcze można napisać? A!
Jeśli chodzi o ubrania, to przede wszystkim dumnie reprezentuje kraj Afrykański. Po Wakandzie chodzi oczywiście w typowych szatach, natomiast w normalnym świecie do garnituru nosi chustę z kolorowymi wzorami. No i swoje pazury, w których ma strój. Strój macie opisany niżej.

Charakter:
Na pierwszy rzut oka T’Challa stwarza pozory osoby spokojnej, może nawet nieśmiałej, ale wcale tak nie jest. To bardzo niezależny kocur, który po prostu się z tym nie obnosi jak stereotypowe feministki. Jest bardzo odważny i to nie tylko na polu bitwy. Potrafi w wymianie zdań jednakowo ostro atakować i jednocześnie zawzięcie bronić swego, szczególnie, kiedy trafią się osoby, które krytykują i sprawiają przykrość. Bardzo ciężko znosi własną krytykę i nie zawsze umie wysłuchać rad innych, nawet jeśli ma w sobie wiele taktu, by tego nie pokazywać. Ma jednak wrodzony talent do właściwego oceniania sytuacji i subiektywnej opinii, a na dodatek bardzo rozważnie podejmuje wszelkie decyzje ważąc każde „za” i „przeciw”.
T’Challa na pewno został nauczony jak dobrze zachowywać się w świecie, jest przez to człowiekiem obytym, o nienagannych manierach, który swoją uprzejmością i dbałością o nie zrażanie innych zjednuje sobie ludzi. Bardzo widać w nim to, że rozumie, iż nie może sobie pozwolić na impulsywność jako dyplomata i są pewne zasady, których musi przestrzegać dla utrzymania dobrego wizerunku swojego państwa, które przecież reprezentuje swoją osobą.
Prywatnie jednak nie jest sztywnym monarchą. Znając kogoś lepiej pozwala sobie na odrobinę luzu i można się zdziwić, ale posiada nawet poczucie humoru!
Wyrobił u siebie takie cechy jak pracowitość, punktualność czy skrupulatność. Niestety jego dbałość o szczegóły czasem może wyprowadzać innych z równowagi, czasem zbytnio zajmować mu czas, ale i często być obiektem komplementów po ujrzeniu efektów. Ma niestety też spory problem z ogromnymi ambicjami. Nie ma za dużego ego, nie zakłada, że wszystko musi mu się udać i wiele rzeczy go przerasta, ale nie zmienia to faktu, że przez ośli upór będzie starać się być jeszcze lepszy dla osiągania jeszcze wyższych statystyk i realizowania jeszcze bardziej ambitniejszych zadań.
Wymaga dużo od siebie, ale niestety u innych także krytycznie patrzy na wszelkie uchybienia. Jest gotowy dać drugą szansę, wesprzeć radą i pomóc, ale jednocześnie wymaga zaangażowania drugiej osoby i jej przyłożenia się do pracy. Nie toleruje leniwych osób.
Ma królewskie korzenie, a błękitna krew jest naprawdę widoczna w jego zachowaniu. Szarmancki, elegancki, wyrafinowany i obdarzony dobrym gustem T’Challa jest idealnym przykładem osoby urodzonej do życia w luksusie. Nawet jeśli jest skromny i umie sobie radzić w każdych warunkach, to i tak często wychodzi z niego rasowy kot, który wygląda lepiej w bogatym otoczeniu.

Historia:
T’Challa od najmłodszych lat był uczony, jak być królem. Wpajano mu zasady etykiety i dobre obycie, aby nigdy nie przyniósł hańby swoim przodkom i całemu krajowi. Miał reprezentować godnie Wakande na świecie, ale i wśród swoich ludzi być okazem idealnego króla. Kładziono na niego o wiele większy nacisk, jako bycia męskim potomkiem i to pierworodnym, który wedle tradycji powinien odziedziczyć nie tylko tytuł władcy, ale i miano Czarnej Pantery.
Pomimo nadmiaru obowiązków i dużej ilości przytłaczających treningów, nigdy nie narzekał na swoje życie i bardzo wytrwale dążył do tego, aby faktycznie spełnić wizje ludu, ambicje rady oraz marzenia ojca o zostaniu jak najlepszym następcą. Był pilnym i sprawnym uczniem, a na dodatek zawsze mógł liczyć na wsparcie ojca, który sam pomagał mu w przygotowywaniu się do objęcia jego miejsca.
Bez problemów można więc powiedzieć, że niczego mu nie brakowało, a i tak los postanowił dać mu jeszcze trochę szczęścia w postaci młodszej siostry. Od zawsze kochał Shuri i troszczył się o nią. Nie miał za złe, że rodzice na przykład dają jej więcej uwagi czy na wiele więcej może sobie ona pozwolić. Cieszył się nawet jej szczęśliwym życiem i w momentach, kiedy rodzice byli zajęci sam zajmował się dziewczynką, co pozwoliło im nawiązać bardzo silną więź.
Lata mijały, a T’Challa rozwijał się coraz bardziej. W pewnym czasie został już dorosłym mężczyzną! Trudno było mu jednak szukać sobie żony i nie ciągnęło go do ożenku, a zamiast tego wolał być jak najbliżej ojca, aby wiedzieć wszystko. Nie chciał, ale rozumiał, że czas, kiedy go będzie musiał zastąpić jest teraz jeszcze bliższy. Nie spodziewał się jednak tak gwałtownej zmiany…
Podczas misji dyplomatycznej dokonano zamachu na T’Chake. Niestety udanego zamachu. Pogrążona w żałobie Wakanda przygotowała się do pogrzebu, a zaraz po nim do koronacji następcy. Umarł król! Niech żyje król!
Podczas specjalnego rytuału każde z plemion należące do Wakandy może wystawić swojego pretendenta do korony, który zmierzy się w pojedynku z obecnym kandydatem. Oczywiście plemię Jabari jak zwykle stanęło do walki, ale ich król M’Baku przegrał pojedynek w ostatnim momencie poddając się za namową T’Challi, który odnosił już sukces.
Zgodnie z tym, nowym królem został właśnie T’Challa, ale do końca ceremonii zostało jeszcze ostatnie spotkanie z przodkami i zostanie Czarną Panterą przez spożycie Rośliny-Serce i byciem zakopanym. W świecie duchów, po rozmowie z ojcem, powrócił do żywych pełen wątpliwości. Jak powinien rządzić? Czy powinien zemścić ojca, czy może jednak zostać w Wakandzie? Może otworzyć się na resztę świata?

Umiejętności:
* Mistrz sztuk walki: Specjalny styl walki Wakand obejmujący techniki: Zulu Stick Fighting, Tiger Style Kung Fu, Wushu, Dambe, Laamb, Capoeira, Taekwondo, Muay Thai.
* Akrobata: Styl walki T’Challi opiera się głównie na akrobacji, więc bardzo stawiano na elastyczność samego następcy tronu i przyszłej Czarnej Pantery.
* Inteligencja: Poza rozsądkiem jest człowiekiem także oczytanym i bystrym. Od najmłodszych lat uczył się bardzo wiele i zachował nabyte informacje coraz bardziej poszerzając swoje horyzonty. Nie jest geniuszem technicznym, jak jego siostra, ale na pewno rozumie wiele zagadnień, które są dla bardziej zaawansowanych osób.
* Taktyk: Analizuje i skupia się na wyprzedzaniu ruchów przeciwnika. T’Challa to wyśmienity strateg, który świetnie dysponuje nie tylko swoimi własnymi umiejętnościami, ale i umie odpowiednio rozegrać wojnę z całą armią pod jego rozkazami.
* Wielojęzyczność: Poza ojczystym Xhaosa, mówi także płynnie po angielsku (chociaż z akcentem), suahili, afrikaans, zulu, venda, sotho, tswana (jak łatwo zauważyć są to języki afrykańskie) oraz po koreańsku, chińsku i japońsku w stopniu komunikatywnym.
* Pilot: Jest wybitnym pilotem samolotów i sprawnie manewruje nimi w powietrzu, aby nie zostać wykrytym.
* Kierowca: Nie jeździ wyczynowo, ale umie prowadzić samochód osobowy.
* Myśliwy: I bez swoich mocy T’Challa jest w stanie wyśledzić lub wytropić zwierzę lub człowieka.
* Gotowanie: Nie musi sobie gotować, w warunkach polowych zje cokolwiek pożywnego, ale po prostu polubił gotowanie i czasami lubi uczyć się nowych przepisów od kucharek w pałacu.
Wyposażenie:
Broń:
Pazury z wibranium wysuwane jedynie w z rękawic stroju.

Pancerz:
Strój Czarnej Pantery wykonany jest z nici wibranium, które są jednocześnie lekkie, ale i niezniszczalne w konwencjonalny sposób. Dzięki nim T’Challa odporny jest na większość ataków siłowych czy upadków. Jego strój pochłania nie tylko energie uderzenia, nie pozwalając odczuć jej nosicielowi stroju, ale i może wytrzymać ostrzał broni palnej lub ataki bronią białą jednocześnie kumulując energię kinetyczną i mogąc manipulować nią potem do innych celów.
Obecna wersja jego stroju wykonana jest z nanitów wibranium, które mieszczą się w jego naszyjniku oraz sterowane myślami są gotowe do aktywowania.

Pierścień Rodziny Królewskiej Wakandy:
Przekazywany z pokolenia na pokolenie sygnet.
Korale Kimoyo:
Technologia wykorzystywana do komunikacji, sterowania pojazdami (wyłączaniem ich) oraz chwilową stabilizacją osoby po postrzale. (Tylko kilka godzin)
Poza granicami kraju ma jeszcze dokumenty, telefon komórkowy, dolary.

Super moce:
* Zwiększona siła
* Zwiększona wytrzymałość
* Zwiększona szybkość
* Zwiększona zwinność
* Podniesiony refleks
* Podniesiony czynnik regeneracyjny
* Podniesiony poziom odporności
* Wyostrzone zmysły

Nie no, żartowałem z tym klękaniem…
avatar
Black Panther
Liczba postów : 3
Join date : 17/06/2018
Zobacz profil autora

Re: Czarna Pantera

on Wto Cze 19, 2018 9:36 pm
Ekhm, tak tylko... Ja także skończyłam już KP \o/
avatar
Admin
Liczba postów : 137
Join date : 07/02/2018
Zobacz profil autorahttp://marvelforumuniverse.forumpolish.com

Re: Czarna Pantera

on Czw Cze 21, 2018 11:46 am
AKCEPTACJA

_________________
Sponsored content

Re: Czarna Pantera

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach