Share
Go down
avatar
Punisher
Liczba postów : 4
Join date : 01/07/2018
Zobacz profil autora

Punisher

on Nie Lip 01, 2018 4:00 am

Imię: Francis "Frank" David Castle Sr. (urodzony jako Francis Castiglione)
Pseudonim: Punisher
Wiek: 45 lat
Przynależność: Antybohaterowie
Rasa: Człowiek

Wygląd: Frank Castle nie jest człowiekiem, którego chcesz spotkać w ciemnym zaułku. Wielki mierzący sobie 190 cm przy wadze 102 kg o twarzy naznaczonej bliznami, wykrzywionej w grymasie kogoś kto rozdeptuje robaka. Tylko że to ty jesteś tym robakiem, który ma zostać rozdeptany. Jego twarz jest kamienna i nie masz szans żebyś zobaczył w niej jakiekolwiek emocje, tak samo nie zrobisz tego patrząc mu w jego niebieskie oczy. Frank ma czarne włosy, często kilkudniowy zarost i całe ciało pokryte bliznami.

Punisher gdy wychodzi na łowy zawsze ubiera się na czarno, czarny skórzany płaszcz, bojówki, t-shirt z białą (czasem kamizelkę kuloodporną z tym samym symbolem). Nie raz jednak zdarza mu się mieć jakieś misje specjalne gdzieś poza Nowym Jorkiem, wtedy ubiera taktyczne stroje dostosowane do danych warunków. Nie raz też ubiera się po cywilnemu, ale to raczej rzadkość.

Charakter: Frank bardzo różni się od większości walczących z przestępczością, nie jest zdecydowanie to typ bohatera w rajtuzach, a jego mottem jest "Jeśli jesteś winny, jesteś martwy". Castle nie pierdoli się w tańcu i po prostu zabija kryminalistów z zimną krwią, bardzo często w wymyślny sposób. Po prostu uważa że system nie działa i robactwo powinno się eliminować w dokładnie taki sposób. Nie dziwne że bardzo często w mediach nazywany jest mordercą czy psychopatą, ale on po prostu jest napędzany zemstą, choć sam uważa że jest inaczej. To nie jest jednak jedyna rzecz która różni go od innych zwalczających zbrodnię, nie ukrywa swojej tożsamości, przez co też nie ma drugiego życia. Jego właściwie skupia się tylko na jednym, na karaniu zbrodni. Widząc Franka można być pewnym że jest to człowiek który swoje w życiu przeszedł, że jest to ktoś nosi w sobie wielki ból, nawet mimo tego że jego twarz kompletnie nie zdradza żadnych emocji. Dla Castle'a deratyzacja tych śmieci jest zwyczajnie rutyną i choć wie że to nie wiele zmieni to zamierza to robić dopóki oddycha.

Historia: Frank Castle urodzony jako Francis Castiglione to Amerykanin sycylijskiego pochodzenia, który zamieszkuje Nowy Jork i który jest przede wszystkim znany pod pseudonimem Punisher. Żeby jednak poznać origin Punishera trzeba cofnąć się do roku 1988, czyli do czasów kiedy Frank miał 15 lat. Wtedy też najmłodszy syn lokalnego szefa mafii, Vincent Rosa, gwałcił dziewczyny które same mu się nie oddawały mogąc spać spokojnie bo nie czekały go za to żadne konsekwencje. Któregoś dnia Vincent za cel obrał sobie przyjaciółkę Franka, Lauren Buvoli, wtedy młody Castle, a właściwie wtedy jeszcze  Castiglione postanowił zemścić się na oprawcy przyjaciółki i z sejfu ojca wziął pistolet mając się z zamiarem zabicia Rose'a. Jednak to nie on wymierzył sprawiedliwość, a brat Lauren - Sal. Całą sytuację jednak widział Frank. To tak naprawdę był pierwszy krok do tego kim Frank stał się po latach. W kolejnych latach skończył szkołę i postanowił się zapisać do armii.

W szkole średniej poznał Marię z którą dość szybko poczuł chemię, więc bardzo szybko stworzyli związek. Naprawdę szczęśliwy, a chemia przerodziła się w prawdziwą miłość. Bez wątpienia Maria była miłością jego życia, co zaowocowało tym że się pobrali, a w późniejszych latach Maria urodziła mu dwójkę dzieci - Lisę i Franka jr. Szczęście jednak nie trwało zbyt długo ale o tym nieco później.

Po skończeniu szkoły Frank postanowił zapisać się do armii. W niej spędził 10 lat swojego dorosłego życia, będą przede wszystkim na misjach w Iraku i Afganistanie. Podczas ostatniej tury w Afganistanie Frank, już Castle - gdyż wstępując do armii zmienił swoje nazwisko, był świadkiem czegoś co całkowicie zmieniło jego życie i co rozbudziło to co zrodziło się w nim przed laty. Frank jako kapitan małej jednostki w bazie wojskowej Death Valley był znany z dwóch rzeczy, po pierwsze nigdy nie dopuścił, by jego odział wpadł w zasadzkę i nikt nie był tak bezwzględny jak on - o czym nie tylko wrogowie się o tym przekonali. Jako pierwszy życie stracił generał Paddon, który był informatorem ISIS, natomiast drugim zabitym przez Castle'a był McDonald, który próbował zgwałcić arabską kobietę. Wracając jednak do kolejnego zdarzenia które było następnym dużym krokiem w narodzinach Punishera był atak na bazę przez siły ISIS. Podczas tego zdarzenia baza została doszczętnie zniszczona - jak się potem okazało jedynym który przeżył atak był właśnie Frank, który jednak był w bardzo ciężkim stanie.

Castle był w tak ciężkim stanie że nie mógł zostać przetransportowany do USA, więc leżał w szpitalu polowym w Afganistanie i tam poznał niejakiego Simona, który również uszedł z życiem po ataku ISIS  - w tym wypadku jednak to była zasadzka podczas akcji, a nie atak na bazę. Simon zdradził Frankowi że w ataku szału zasypał gradem kul kilkunastu Afgańczyków zabijając ich, a następnie zabił kilku swoich towarzyszy którzy przeżyli zasadzkę - wtedy powiedział Frankowi że nie wie czemu to zrobił, ale wie że przez wojnę przestał być człowiekiem, że stał się potworem i nawet jak wróci do domu to nie przestanie zabijać dopóki sam nie zostanie zabity, a potem rzucił się na lekarza który przyszedł na obchód, po czym zaatakował żołnierzy. Ci otworzyli oczywiście do niego ogień, a konający Simon zwrócił do Franka takimi oto słowami: "Musiałem to zrobić, bo inaczej nigdy bym nie przestał, Frank. Zabijanie mi się spodobało. I wiem, że tobie też. Zrób coś dla ludzkości i strzel sobie w łeb. Bo inaczej ludzkość będzie miała przejebane".

Po powrocie do domu Castle starał się zapomnieć o tym koszmarze, jednak nie potrafił, przez co nie umiał się cieszyć szczęściem rodzinnym i tak naprawdę im był bliżej rodziny tym bardziej się od niej oddalał. Któregoś dnia jednak postanowił się ogarnąć, zapomnieć o armii, o tym co widział i naprawić relację z rodziną, więc zaproponował im piknik w Central Parku - niestety to była najgorsza jego decyzja w życiu gdyż podczas pikniku rozpętała się strzelanina dwóch walczących ze sobą rodzin mafijnych, niestety rodzina Castle'ów była przypadkowymi ofiarami - na początku wydawało się że zginęli wszyscy, jednak jakimś cudem Frank przeżył, nawet mimo tego że dostał kulkę w głowę. I to był moment kulminacyjny, moment w którym umarł Frank Castle, a narodził się Punisher. To już 16 lat jak czyści ulice z tych śmieci i zamierza to robić póki oddycha...

Umiejętności:

Sztuki walki - Frank jest wyszkolony w sztukach walki stosowanych przez amerykańskich żołnierzy. Jeden na jeden prawie nie ma sobie równych, a przynajmniej wśród zwykłych ludzi. Jest w stanie także rywalizować jak równy z równym z innymi znacznie silniejszymi istotami.

Ekspert od broni - Castle jest ekspertem broni palnej, jest wyjątkowym strzelcem i potrafi w stopniu mistrzowski obsługiwać broń palną, od pistoletów, po wyrzutnie rakiet. Podobnie jest z bronią białą, miotaną oraz materiałami wybuchowymi.

Mistrz przesłuchań - Punisher jest bez wątpienia mistrzem od przesłuchań. Poprzez zastraszanie i tortury jest w stanie praktycznie od każdego wyciągnąć informacje, bardzo często, a właściwie zawsze jest brutalny w swoich poczynaniach.

Taktyk i strateg - Jest doskonałym taktykiem i strategiem, nie tylko dzięki doświadczeniu zdobytemu w wojsku, ale to jest cecha wrodzona, gdyż już od najmłodszych lat jak bawił się z rówieśnikami w różnego typu zabawy był kilka kroków przed nimi wszystko planując bardzo dokładnie. Dzięki temu i swoim umiejętnością posługiwania się bronią, a także tymi walki, jest w stanie rywalizować jak równy z równym nawet z mutantami czy super ludźmi. Jest dosłownie w stanie otoczyć liczniejszego wroga w pojedynkę.

Silna wola - Przez tragedię która przed laty spotkała Franka, uodpornił się on na ataki mentalne poprzez stracenie choćby najmniejszej cząstki człowieczeństwa. Był nawet w stanie przeciwstawić się, a nawet przestraszyć Ghost Rider’a, kiedy ten wymusił na nim pokutne spojrzenie, oraz zupełnie nie zmienił się, gdy Dr. Strange użył zaklęcia wymuszającego radość.

Nadludzka wytrzymałość - Frank Castle jest tylko człowiekiem i jako człowiek jest wrażliwy na choroby i obrażenia. Jednak próg jego odporności jest znacznie wyższy niż u zwykłego człowieka, gdyż z bólem obcuje codziennie. Nigdy nie zażywa środków przeciwbólowych, gdyż nie są warte późniejszych problemów z koncentracją i refleksem.
       
Wyposażenie: Jest tego za dużo by wymieniać. W domu, a także wielu innych kryjówkach w całym mieście Frank posiada tak spory arsenał broni że mógłby obdarować go całkiem sporą armię. A co akurat bierze ze sobą jest po prostu zależne od dnia, lub misji którą planuje.

Super moce: Brak

Ciekawostki:

- Castle nagrodzony był Medalem Honoru Kongresu przez samego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jest to najwyższe odznaczenie wojskowe przyznawane za wyjątkowe akty odwagi i męstwa z narażeniem życia, z przekroczeniem granic oraz ponad obowiązki.

- Punisher ma na swoim koncie ponad 4000 przestępców. Od drobnych dealerów przez międzynarodowych terrorystów po bossów. Gdy zaczęli pojawiać się ludzie z mocami, wzbogacił swój repertuar o superłotrów. Na swojej liście odhaczył nawet demona.

- Biała czaszka malowana na kamizelce Franka, to nic innego jak zdjęcie z prześwietlenia jego własnej czaszki - po postrzale - w wyniku zamachu na jego rodzinę. Ma służyć za symbol śmierci dawnego "ja" i narodzenia kogoś zupełnie innego - Punishera.
avatar
Noir Spider-Man
Liczba postów : 20
Join date : 27/05/2018
Zobacz profil autora

Re: Punisher

on Nie Lip 01, 2018 4:04 pm
AKCEPTACJA

_________________
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach