Share
Go down
Liczba postów : 2
Join date : 23/07/2018
Zobacz profil autora

"If this is my last war... then I know I've found the only cause worth dying for... "

on Sro Sie 01, 2018 11:22 am
Imię: Nathan Christopher Charles Summers
Pseudonim: Cable, Askani'Son, Chosen One, Nathan Dayspring, Nathan Winters
Wiek: Po 40'stce
Przynależność: X-Men, X-Force, Klan Askani
Rasa: Mutant

Wygląd:
Wysoki, bo mierzący sobie sto dziewięćdziesiąt siedem centymetrów wzrostu, dobrze zbudowany mężczyzna o białych włosach (oryginalnie brązowych) i niebieskich oczach. Jego lewe oko, ramię i ręka są techno-organiczne; to pierwsze emanuje złotą poświatą. Całe jego ciało pokryte jest niezliczonymi bliznami. Ubiera się praktycznie, trudno powiedzieć by miał jakiś styl ubioru, gdyby mógł cały czas chodziłby w kombinezonie bojowym. Obecnie Cable waży 158 kilogramów, wynika to z wzmocnienia jego ciała sztucznymi elementami.

Charakter:
Nathaniel jest osobą stanowczą, upartą, zdecydowaną. Ciężko stwierdzić czy jest optymistą czy pesymistą, uważa bowiem, że należy dokonać wszelkich starań, aby coś poszło zgodnie z planem, a jeśli mimo tego pójdzie nie tak, trzeba próbować dalej, i postarać się jeszcze mocniej. Nie jest łatwo go rozweselić, zasmucić, zezłościć czy ogólnie wywołać w nim jakąs głębszą emocję. Jest osobą surową w swoich osądach, chłodną w uczuciach. Posiada świadomość istnienia moralności i zasad współżycia w społeczeństwie, jednak najmniej zawodnym w jego mniemaniu sposobem rozwiązywania trudnych problemów są rozwiązania siłowe. Nie do końca przystosował się do życia w naszych czasach. Nie jest osobą porywczą, pomimo skłonności do przemocy, posuwa się do niej świadomie i z czystą premedytacją. Cechują go opanowanie i zdolność do zachowania zdrowego rozsądku  w trudnych sytuacjach. Jednocześnie jest osobą odpowiedzialną, zarówno za siebie, swoich bliskich, podkomendnych, potrafi brać na siebie pełną odpowiedzialność za własne czy zbiorowe błędy. Bez wątpienia odziedziczył cechy przywódcze po ojcu, aczkolwiek jest od niego bardziej zgorzkniały. Wiele osób uważa go za zamordystę. Jego charakter posiada wszystkie wady wojskowego wychowania.

Historia:

Los syna Scotta Summersa i Jean Grey, został przesądzony na długo przed jego poczęciem. Mr. Sinister przez całe lata szukał odpowiedniego genomu, dzięki któremu stworzyłby ostateczną broń przeciwko Apocalypse'owi. Po latach poszukiwań odkrył, że potomek Cyclopsa i Marvel Girl prawdopodobnie posiadałby odpowiedni potencjał, aby pokonać En Sabah Nura, lecz ze względu na okoliczności zmuszony był utworzyć klona Jean, Madelyne Pryor. Urodziła ona Nathana Christophera w posiadłości Xaviera, siedzibie X-Men. Summersowie przenieśli się do Anchorage, aby tam wychowywać swojego syna.  Nadszedł czas, aby Mr. Sinister zadziałał. Zlecił więc swym Marauders porwanie dziecka, a jego matka została ciężko ranna. Mały Summers trafił do podziemi sierocińca w Nebrasce, tego samego, w którym jako dziecko przebywał jego ojciec. O tym, że jego syn żyje Cyclops dowiedział się z telewizji, gdzie zobaczył Madelyne proszącą go o to, aby odszukał ich dziecko.  Cyclops dowiedział się, że Nathan Christopher może znajdować się w sierocińcu w Nebrasce. Tam znaleźli go wśród innych niemowlaków mutantów. Cyclops zabrał swego syna i opiekował się nim. Wkrótce chłopiec zaczął manifestować swe mutacyjne zdolności. Nie minęło wiele czasu zanim dzieckiem Cyclopsa zainteresował się ten, dla którego on miał się stać zagrożeniem - się stać zagrożeniem - Apocalypse. En Sabah Nur wysłał swoich ludzi, którzy porwali Nathana Christophera. X-Men połączyli siły z Inhumans i dotarli do kryjówki, gdzie zabrano dziecko. Przybyli jednak za późno, gdyż Apocalypse zdążył zainfekować chłopca stworzonym przez siebie wirusem, który zaczął niszczyć jego ciało. Jedyną nadzieją na utrzymanie go przy życiu było oddanie go kobiecie zwanej Askani. Nieznajoma twierdziła, że przybyła z przyszłości odległej o dwa tysiące lat, aby chronić "lorda Nathana". W jej czasie dziecko mogłoby zostać odratowane, podróż jednak byłaby tylko w jedną stronę i Cyclops już nigdy nie ujrzałby swego syna.  Scott powierzył dziecko Askani i Nathan Christopher trafił do czterdziestego stulecia. 
Już na miejscu dziecko zostało odebrane przez członków zakonu Askani. Funkcje życiowe Christophera zanikały, więc umieszczono go w inkubatorze i rozpoczęto proces klonowana na wypadek gdyby zmarł. O dziwo klon jak i oryginał przetrwały proces, postęp wirusa zatrzymał się, lecz jego dotychczasowe efekty okazały się nieodwracalne. Wkrótce potem siedziba zakonu została zaatakowana przez oddziały Apocalypse'a. Klon niestety wpadł w ręce En Sabah Nura. Niebawem doszło do wielkiej wojny, w której obaj bracia stanęli po przeciwnych stronach. Gdy Stryfe zabił jego żonę Aliyę Dayspring, oraz porwał jego syna, Nathan ruszył w ślad za uciekającym i przeniósł się do XXI wieku. Minęło trochę czasu zanim Nathan nawiązał kontakt z Profesorem Xavierem, najpierw musiał zebrać o nim trochę informacji. Gdy w końcu skontaktował się z Profesorem, ten nauczył go jak żyć w naszych czasach, Cable w zamian zobowiązał się współpracować z Forge'm, żeby razem zaprojektować i stworzyć systemy obronne posiadłości. Prosił jednak o dyskrecję, nie będąc pewnym czy jest gotowy na spotkanie z członkami swojej rodziny. 
Wkrótce później, Nathaniel zwerbował i przeszkolił grupę młodych mutantów, która działała pod nazwą X-Force. Ostatecznie drużyna została jednak rozwiązana z powodu oskarżeń o terroryzm i wykorzystywanie dzieci w celach wojskowych. Cable i profesor Xavier wspólnie doszli do wniosku, że jest za wcześnie na to, żeby mutanci pokazali światu swoje brutalne oblicze, a w zamyśle Nathaniela X-Force miało byś właśnie drużyną bojową. Projekt został więc odłożony na później. Niebawem Summers znów opuścił XXI wiek i wędrując w czasie i przestrzeni, starał się uśmiercić Apocalypse’a. Żadna z bitew nie przyniosła jednak ostatecznego rozstrzygnięcia. Cable postanowił więc powrócić do przeszłości, i zlikwidować En Sabah Nura, w czasie kiedy ten nie zebrał jeszcze całej swojej armii. Przy okazji zamierzał wesprzeć X-Men w przetrwaniu trudnego dla nich okresu. Obecnie mieszka w instytucie Xaviera, pomaga w szkoleniu młodych mutantów, pełni rolę konsultanta taktycznego i okazjonalnie bierze udział w misjach X-Men. Warto dodać, że oficjalnie używa nazwiska Nathan Winters i nikt poza Xavierem nie zna jego prawdziwych personaliów (To czy wydażenia opisane w historii, czyli jego urodziny już się wydarzyły, czy jeszcze nie, zostawiam MG i innym graczom jeśli ktoś będzie grał wspomnianymi tam postaciami).

Umiejętności:
- Mistrzoskie wyszkolenie bojowe: Posiada doskonałe przeszkolenie w zakresie walki oraz strategii, zarówno jeśli chodzi o walkę wręcz, jak i wykorzystywanie wszelakiej broni stosowanej w przedziale od 20'stego do 40'stego wieku. Jest też doświadczonym taktykiem.
- Intelekt na poziomie geniusza: Cable od członków Klanu Askani uzyskał wykształcenie w zakresie prawa, nauk ścisłych, oraz technicznych, które przerasta poziom konwencjonalnej edukacji z 20 i 21 wieku. Posiada także duże zdolności mechaniczne.

Wyposażenie:

- Uniform taktyczny, charakterystyczny dla X-Men, dodatkowe kieszenie, kabury itd.
- Dominus Objective: Umieszczony na bransoletce komputer, daje mu dostęp do "infonetu", czyli internetu i rozmaitych baz danych. Posiada własne AI, umożliwia również podróże w czasie (taka operacja wymaga wielogodzinnego ładowania i przygotowań obliczeniowych, najkrótszy dystans skoku to jeden rok, nie pozwala na swobodne cofanie się i zapobieganie danej, nieudanej akcji). System urządzenia monitoruje również stan jego organizmu. AI komputera otrzymało pieszczotliwie imię Charles.
- Cone of Silence: Prototypowe urządzenie wytwarzające słabe pole siłowe.

- Kilka noży taktycznych
- Askani psimitar. Jest to pokryta adamantium potężna broń składająca z długiej laski zakończonej sporym ostrzem. Futurystyczna technologia pozwala na złożenie jej do postaci zwykłej pałki. Psimitar jest dodatkowo przystosowany do używania przez telepatów, podobnie jak magiczna różdżka, lub laska Gandalfa, potrafi skupiać energię psioniczną właściciela i wykorzystywać ją podczas ataków.

- Granaty EMP. Wytwarzają eksplozję elektromagnetyczną, która niszczy niezabezpieczone przed tym urządzenia elektryczne. 
- Granaty "olśniewające". Działanie podobne do granatów typu flashbang, wytwarza potężną dawkę światła i huk, który oślepia i ogłusza przeciwników.
- Granaty wirowe (Vortex Granade). Nieco podobne do granatów EMP, z tym, że wywołują potężny wir pola magnetycznego. Niezwykle widowiskowe zjawisko objawia się w postaci naelektryzowanej kuli, która poprzez implozję rozrywa obiekty w swoim zasięgu - o ile nie są wystarczająco wytrzymałe.

- Strzelba plazmowa. Pod względem siły ognia można uznać, że jest to broń przeciwpancerna. Emituje potężne wiązki energii plazmowej. Niestety cechuje ją niska szybkostrzelność.
- Dwa plazmowe pistolety maszynowe (SMG). Ich działanie jest podobne do strzelby plazmowej, jednak zamiast potężnej fali energii wypuszczają krótkie wiązki, ten typ broni daje możliwość strzelania szybkimi seriami.

Super moce:
Jako niemowlę Nathan manifestował ochronny bąbel energetyczny, kiedy był zagrożony. Jego podstawowe zdolności określa się jako telepatię oraz psychokinezę na poziomie Omega. Nate posiada także uśpione moce umożliwiające podróże w czasie (jeżeli kiedykolwiek się uaktywnią, to oczywiście działały będą jedynie pod okiem MG, generalnie nad poziomem jego potężnej mocy nie ma co się rozpisywać, gdyż ją ograniczymy).

Choć techno-organiczny wirus trawiący ciało Cable'a został powstrzymany to jego oko i lewa ręka pozostały bioniczne. Daje mu to podwyższoną siłę (ok 10 ton udźwigu w tej ręce), oraz umożliwia postrzeganie m.in. w podczerwieni i dostęp do wzrokowego interface'u bojowego. Jest również w stanie regenerować cybernetyczne części swojego ciała (ponieważ i tak telekinetycznie je kontroluje). Po utracie prawie całego potencjału telepatii i telekinezy spowodowanej faktem, iż całą siłą umysłu powstrzymuje rozwój wirusa, obecnie jest zdolny jedynie do używania słabej telepatii i poruszania niewielkich przedmiotów siłą woli, a w walce, polega głównie na swoim wyszkoleniu.

Organizm Cable'a jest ekstremalnie wyszkolony i zahartowany. Do pełnego odpoczynku wystarcza mu cztery godziny snu dziennie. Posiada kondycję, zręczność i szybkość na poziomie zawodników olimpijskich. Ponadto,dzięki połączeniu z cybernetycznym systemem, który analizuje potencjalny tor lotu wrogich pocisków, Cable często może ocenić tor lotu kuli i uniknąć jej zanim ta w ogóle zostanie wystrzelona. Nie wiadomo, czy mają na to wpływ jego zdolności psioniczne.
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach