Share
Go down
avatar
Admin
Liczba postów : 137
Join date : 07/02/2018
Zobacz profil autorahttp://marvelforumuniverse.forumpolish.com

Regulamin ogólny

on Sro Lut 07, 2018 6:28 pm
Regulamin ogólny:

1. Bazą forum jest uniwersum Marvela (budowane od zera!), ale inspiracje czerpane będą także z komiksów, filmów MCU, a także filmów animowanych.

2. Postacie występujące w oryginale istnieją na forum, ale ich charaktery nie muszą być identyczne (dozwolone są niewielkie zmiany, niemniej jednak orientacja seksualna nie może być zmieniona), jak w kanonie, z tego względu, że forum promuje nowe uniwersum, które powstaje od zera.

3. Nick/login jest imieniem i nazwiskiem (np. Jan Kowalski, John Doe), więc musi być on pod taką właśnie postacią. Pseudonim superbohaterski istnieje pod postacią rangi, która tworzona jest w momencie, w którym Karta Postaci gracza zostanie zaakceptowana.

4. Zabrania się używania w nickach numerków. Wyjątkiem są postacie, które fabularnie nie wiedzą, jak się nazywają i posiadają jedynie numer seryjny (roboty itp.).

5. Maksymalnie można mieć dwa konta, ale trzeba przyjąć do wiadomości, że nie można grać nimi samemu. Chodzi tutaj o to, by nie prowadzić samodzielnej rozgrywki przy użyciu dwóch postaci. Mogą one istnieć jednocześnie w świecie wykreowanym tutaj, ale nie mogą się ze sobą spotkać. W ekstremalnych wypadkach Administracja może zgodzić się na trzecie konto. Każde multikonto musi być zgłaszane do administracji!

6. Bez zaakceptowanej Karty Postaci nie wolno pisać w fabule. Można jednak udzielać się w dziale offtopu, który nie jest brany pod uwagę jako część fabuły.
Należy zaakceptować regulamin

7. Posty powinno pisać się w trzeciej osobie, ale Admin/MG może (choć nie musi) wyrazić zgodę na zmianę w postać pierwszoosobową.

8. Zabrania się nagminnego używania wulgaryzmów na czacie. Nieprzestrzeganie tego punktu będzie karane banem czasowym na czat.

9. Zabrania się wyzywania innych graczy na czacie. Wszystkie niesnaski proszę załatwiać poprzez wiadomości prywatne lub komunikator innego typu: gg, skype, itp.

10. Należy się szanować, albowiem wzajemny szacunek jest najważniejszy.

11. Zabrania się obrażania na czacie kogoś ze względu na rasę, kolor skóry i wierzenia. Wszyscy na forum traktowani są tak samo. Nieprzestrzeganie tego punktu karane będzie banem, bez uprzedniego ostrzeżenia.

12. Zabrania się spamowania wiadomościami, obrazkami oraz linkami na czacie.

13. Zabronione jest wrzucanie na czat obrazków tylko w komendzie [img]. Należy je wcześniej schować pod komendą spoileru, lub wrzucić ewentualnie w postaci samego linku.

14. Zabrania się wrzucania obrazków, które swoją wielkością zmieniłyby wygląd strony.

15. Tematy można zakładać w Offtopie, kartach postaci oraz rozwoju postaci.

16. Wszystkie obrazki, rendery, itp. zapożyczane są z DeviantArt'a oraz Google Grafika.

17. Ze względu na jak najbliższe odwzorowanie lokacji posłużono się pomocą Wikipedii i Google. Opisy są podzielone na "autorskie" i zapożyczone z zaufanych źródeł.

18. Rozmiary avatarów to 200x300. Podpisy nie mają przypisanej wielkości, niemniej jednak nie mogą zmieniać wyglądu strony (tj. rozciągać jej, itp.).

19. Preferowane avatary to komiksowe rysunki. Mimo to, używanie zdjęć prawdziwych ludzi (cosplayerów, aktorów) jest dopuszczalne.

Regulamin fabularny:

1. Posty fabularne powinny być odpowiedniej długości. Dopuszczane minimum to 10 linijek tekstu. Jest to forum pbf, czyli cała rozgrywka polega na pisaniu.

2. Przy opuszczaniu tematu, należy na końcu posta dopisać "z/t" (czyt. "z tematu"). Można również napisać, gdzie udaje się nasza postać, ale nie jest to wymagane. Nie wolno również przebywać w dwóch tematach fabularnych na raz.

3. Wszystkie misje, zadania, eventy, sagi, prowadzone są przez Mistrzów Gry. To właśnie ich zadaniem jest, by rozgrywka nie stała w miejscu. Należy pamiętać, że nie wolno naciskać na nich, jak i na innych graczy, gdyż każdy ma swoje własne życie i sprawy, które trzeba w nim załatwiać.

4. Należy pamiętać, że nie wolno wpływać na decyzję MG, jaką podejmie on w sprawie rozwiązania akcji. Decyzja podejmowana przez MG musi być w pełni obiektywna.

5. Można umrzeć. Tak, postać może zginąć, ale nie oznacza to końca rozgrywki. By zabić czyjąś postać na forum fabularnie nie potrzeba pozwolenia od Admina/MG.

6. Każdy gracz w miesiącu może odbyć najwięcej dwie przygody.

7. Martwy gracz może wrócić do świata żywych na kilka sposobów. Oczywiście, należy o nich wiedzieć fabularnie.

8. Treści erotyczne muszą być tagowane napisem "+18" i schowane przy użyciu komendy spoileru. Zaleca się zachowanie dobrego smaku.

_________________
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach